УПА – це армія народу,
УПА – це вівтар самопожертв,
УПА – це битва за свободу,
УПА – це воля або смерть.

УПА – це битва до загину,
УПА – краса святих звитяг,
І хто поліг за Україну,
Той вічно житиме в серцях.


Українській повстанській армії, збройному крилу Організації українських націоналістів, цього річ виповнилося 75 років. Тому дуже багато міст проводило безліч тематичних заходів.

Дуже важливо вшанувати пам'ять тих, хто віддав життя за нашу незалежність і тих, хто сьогодні жертвує своїм життям за мир і спокій у нашій країні.

rVD8 8jjWFoУ Почапинській ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся тиждень інформаційно-просвітницьких тематичних заходів, присвячених 75-річчю УПА. Зокрема, поїздка у с. Антонівці – центр республіки УПА, конкурс пісні, прози та поезії і виступ учнів школи, з нагоди відзначення річниці УПА та Дня Захисника України.

14 жовтня старші класи у супроводі своїх наставників: заступника директора з виховної роботи Ковальчука Віталія Миколайовича, вчителя християнської етики, психолога, класного керівника 11 класу, Піговської Світлани Анатоліївни та вчителя історії та правознавства, класного керівника 10 класу, Чернецького Івана Дем’яновича здійснили поїздку у с. Антонівці Шумського району, Тернопільської області. Дорога була легкою, Волинь зачаровувала своєю красою та вабила осіннім пейзажем. По дорозі у місце призначення шкільний автобус зупинили чоловіки, у формі повстанської армії. Це був так званий голопост, де перевіряли «чи ми не москалі». Влаштували допит на знання української історії та гасел. Зі словами « Слава Україні! Героям Слава!» відпустили нас з незабутніми, позитивними емоціями.

DSC 0042Поїздка у Антонівці мала багато перешкод. На наступній зупинці нам повідомили пароль, за яким пропустять далі. «Воля або смерть» - гасло тодішньої подорожі. Ми зупинились у с. Стіжок, де екскурсовод провів нас алеєю вшанування пам’яті УПА, визначними спорудами, такими як, каплиця встановлена на місці спалення німецькими фашистами жителів Стіжка за участь в повстанському русі, будинок культури, він же музей історії села та пам’ятник жертвам фашизму.

Наш автобус рухався далі в сторону с. Антонівці. Неподалік села в урочищі Дігтярня з 1943 року був розташований табір Військової Округи УПА «Волинь-Південь», перша її назва була «Богун». Пішки, через ліс ми дійшли у штабний будинок, де нам розповіли про бої УПА із окупантами, та визначних людей, які відіграли важливу роль у повстанському русі – до здобуття Самостійної Соборної держави. Це був так званий музей штабу УПА «Волинь-Південь», де збереглись речові та писемні джерела тодішнього періоду.

DSC 0069У с. Антонівці ми відвідали багато різних пам’яток. Це каплиця-курінь встановлена в затишній улоговині на місці таборового храму. Далі за нею – джерело. Нижче в улоговині розташувались таборові будівлі пекарні, де мали змогу скуштувати свіжого та запашного хліба, майстерень та стайню для коней. А стежка, що веде вгору виводить на повстанський цвинтар. Тут в двадцяти могилах поховані вояки УПА, які померли від ран в таборовому шпиталі і ті, що не мали родини в ближніх селах.

Вражаючим заходом став бій української повстанської армії із німецькими окупантами. Хоч це і була постановка, та все ж із захопленістю та болем у серцях спостерігали за дійством. Вибухи гранат, постріли автоматів і кулеметів перенесли нас у страшні сторінки історії боротьби за українську державу.

На цьому наша повчальна і захоплююча поїздка завершилася. Шкільний автобус попрямував додому, але у нашій пам’яті та серцях ще надовго залишиться історія звичайних людей, які боролися за волю України.

Z4XOtnnFRGAТакож у нашій школі відбувся конкурс пісні, поезії та прози, присвячений 75-річчю УПА. Де кожен клас демонстрував свої творчі вміння перед шкільним журі. Найголовніше, це не виграти конкурс, а посилити у душах дітей почуття патріотизму і розвинути їхні таланти. Метою цього конкурсу,перш за все вшанувати пам'ять, славу і подвиг УПА, Січових стрільців і всіх борців за свободу і незалежність України. Учасники добре підготувались, а переможці зможуть гідно представити Почапинську школу на районному етапі.

На днях був проведений виховний захід під назвою « Їх душі – горіння і криця». Підготували 8-А клас разом із класним керівником, вчителем української мови та зарубіжної літератури Войткович Наталією Богданівною. Діти співали повстанські пісні та читали поезію. Виступ був дуже душевним.

Учні Почапинської школи мали змогу бути учасниками маршу слави Української повстанської армії. Де в національному вбранні пройшлись у центрі міста біля пам’ятників героїв УПА. Цей марш був сповнений патріотизму, високої моралі та честі.

Учениця 11-го класу Гладиш Наталя, під керівництвом Чернецького Івана Дем’яновича, представила дослідницьку роботу під назвою «Кривавими слідами» на районній історико-краєзнавчій конференції, присвяченій утворення УПА.

Тож не забуваймо історію наших країв, молімося за душі героїв, полеглих за волю України та мир у нашій державі.

                                                                                                             

Слава Україні!                                                                                                                                                                          Героям Слава!

                                                                                              Жаворонко Софія, учениця 11 класу

                                                                                             Президент учнівського самоврядування «Первоцвіт»

Additional information