DSC 3182Відповідно до плану роботи Тернопільського ОКІППО 08 листопада 2017 рв приміщенні фізико-математичного факультету ТНПУ ім. В.Гнатюка відбувся обласний семінар методистів ОТГ, РМК (ТКМЦ) з фізики на тему «Формування ключових компетентностей учнів загальноосвітніх навчальних закладів на уроках фізики». 

З вітальним словом до учасників заходу звернувся директор Тернопільського ОКІППО Петровський О.М., який наголосив на важливості та актуальності теми семінару.

Вітання від імені декана фізико-математичного факультету ТНПУ ім. В.Гнатюка донесла Федчишин О.М., викладач кафедри фізики і методики її викладання ТНПУ ім. В.Гнатюка та підкреслила важливість формування основних компетентностей учнів у природничих науках на уроках фізики. 

З побажаннDSC 3200ям плідної роботи та позитивних вражень звернулася завідувач Тернопільського РМК Кубелко Г.І.

Науково-методичний підхід щодо формування ключових компетентностей учнів засобами фізики розкрила Засєкіна Т.М., заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту педагогіки НАПН України.Науково-практичні рекомендації щодо реалізації наскрізних змістових ліній відповідно до вимог оновлених навчальних програм методистам фізики надав Вітенко І.М., заступник директора ТОКІППО з науково-методичної роботи та міжнародного співробітництва.

Мохун С.В., завідувач кафедри фізики і методики її викладання ТНПУ ім. В.Гнатюка звернув увагу слухачів щодо важливості використання робочого зошита з астрономії як засобу формування предметних компетентностей учнів на уроках астрономії.

Методист ТОКІППО Гайда В.Я. на власному блозі продемонстрував інтерактивну підтримку та мультимедійний супровід формування ключових компетентностей учнів на уроках фізики і в позаурочний час, та запропонував учасникам семінару активніше долучатися до заходів, пов’язаних з реалізацією компетентнісного підходу при вивченні фізики та STEM-освіти.

Про деякі аспекти формування ключових компетентностей учнів ЗНЗ Тернопільського району на уроках фізики розповіла методист фізики Тернопільського РМК Василенко Г.Д. та методист фізики Великогаївської ОТГ Пелешок О.О.

Вчитель фізики Настасівської ЗОШ І-ІІІ ст.Михайленко В.В. детально зупинився на напрямку формування та розвитку розумово-пізнавальних і творчих здібностей учнів за допомогою апаратно-обчислювальної платформи ARDUINO, а вчитель фізики Мишковицької ЗОШ І-ІІІ ст. Тригубишин Л.Т., зачарував глядачів  дивовижним світом природи у фотографіях з особистого архіву.  

DSC 3271

Науково-практичні аспекти формування основних компетентностей у природничих науках і технологіях учнів на уроках фізики та фізичних гуртках розкрив у своїм виступі доцент ТОКІППО В.В.Андрієвський. 

Глибше це питання розкрив вчитель фізики НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» Шемеля М.А., який сконцентрував увагу присутніх на важливості задач-демонстрацій та експериментальних задач в шкільному курсі фізики. 

Практична частина заходу проходила у формі «Фізичного пікніка», як майстер-класу учителів фізики Тернопільського району, на якому можна було спостерігати фізику на кухні під керівництвом Третяк М.В., вчителя фізики Великоберезовицької ЗОШ І-ІІІ ст. Кабінет фізичної наочності демонстрував Цизорик В.М., вчитель фізики Плотицької ЗОШ І-ІІІ ст. 

Вчитель фізики Острівської ЗОШ І-ІІІ ст. Машталяр О.М., демонструвала сферу застосування фізичних саморобних приладів у побуті, а про важливість домашнього фізичного експерименту звертала увагу спостерігачів Гринишин М.П., вчитель фізикиВеликогаївської ЗОШ І-ІІІ ст.

Тиск у рідинах піддавався вчителю фізики Великоглибочецької ЗОШ І-ІІІ ст. Бучинському В.Н. Фізика дивовижного проглядалася в експериментах Семенюка С.І., вчителя фізики Якимівської філії Лановецької ЗОШ І-ІІІ ст. №2.Фізичними фокус-демонстраціями дивували присутніх Новосад Руслан та Буковський Михайло, магістранти групи МФ-ІІ фізико -математичного факультету ТНПУ ім. В.Гнатюка

Джерело: http://ternofizik.blogspot.com/2017/11/normal-0-false-false-false-ru-x-none-x.html

DSC 3184

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC 3244

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC 3222

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC 3248

DSC 3257

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC 3265

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC 3267

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC 3275

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC 3276

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC 3288

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC 3291

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC 3294

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC 3325

Additional information